На 20 май 2026 г., третокласниците от ОУ „Гео Милев“, село Белозем, стегнаха раниците и се отправиха на дългоочакваната си училищна екскурзия със своите класни ръководители. Маршрутът им беше истинско пътуване във времето с посещението на градовете Калофер, Карлово и Сопот. Учениците имаха възможността да се докоснат до историята и да извървят стъпките на едни от най-големите български будители и революционери Христо Ботев, Васил Левски и Иван Вазов като посетиха техните къщи-музеи. От беседите научиха много нова и интересна информация за големите българи и начинът им на живот. В къщата музей на Христо Ботев учениците от 3 б клас рецитираха едно от неговите стихотворения Хаджи Димитър. Според уредниците на музея се случва за първи път при тях да отидат подготвени деца, деца, които са там, не само да разглеждат и да слушат, а и да знаят и да рецитират стихотворение от неговото творчество. Екскурзията не премина и без традиционните забавления. Всеки си избра красиви сувенири за спомен, а децата не забравиха да купят и специални подаръчета, с които да зарадват и родителите си у дома. След историческата разходка дойде време и за заслужена почивка. Слънчевият ден завърши с много тичане, смях и весели игри на детската площадка в парка. Пълни с нови знания, незабравими спомени и усмивки, малките пътешественици се завърнаха в Белозем, готови за нови училищни предизвикателства!










